Dezbaterea publică a proiectului de buget local pentru anul în curs va avea loc vineri, 7 februarie, de la ora 10,00, la Primaria Lungesti, sala de Sedinte. Trebuie precizat că, până la această dată, Primaria Lungesti nu a putut definitiva proiectul de buget local întrucât Guvernul nu a stabilit sumele necesare finanţării cheltuielilor cu bunuri şi servicii pentru unităţile de învăţământ preuniversitar de stat derivate din costul standard per elev/preşcolar pe anul 2020.

De asemenea, sumele din cota defalcată din impozitul pe venit au fost comunicate administraţiei locale cu întârziere, respectiv în data de 20 ianuarie 2020.

Un proiect de buget local al Comunei Lungesti pentru anul în curs va fi postat pe site-ul primăriei în zilele următoare.

Lista obiective investitii Lungesti 2020

Proiect de buget 2020